گزیده بیانات سید عبدالملک الحوثی در روز صرخه یمن(1402)

تصویر سایت روز صرخه یمن سال 1402

الصرخه فی وجه المستکبرین ، نماد و پرچم انقلاب یمن و جنبش انصارالله

هر سال از جمعه آخر ماه شوال، مردم یمن سالگرد شعار معروف انصارالله یمن را که (توسط شهید سید حسین بدرالدین الحوثی صادر شده است) معروف به «صرخه» را گرامی می دارند و اجتماعات متعددی را برای بزرگداشت این شعار برگزار می کنند. این روز امسال مصادف با 3 خرداد سال 1402 هجری شمسی بود.

الصرخه که در لغت به معنای فریاد است . شهید سید حسین الحوثی، بنیانگذار و رهبر فکری جنبش انصارالله ، طراح شعار پنج گانه انصارالله (الله اکبر، الموت لإمریکا، الموت لإسرائیل، اللعنه علی الیهود، النصر لإسلام) است. وی در 17 ژانویه 2002 در سخنرانی معروف به (الصرخه فی وجه المستکبرین) که در مدرسه امام الهادی، در منطقه مران ایراد کرد، این شعار هماهنگ و یکصدا در برابر ظلم را به عنوان قدم نخست مبارزه با ظالمان عصر عنوان نمود و از آن به عنوان شعار و نشانه اصلی جریان احیای زیدیه در یمن یاد کرد.

الله أکبر / الموت لامریکا / الموت لاسرائیل/ اللعنه على الیهود / النصر للإسلام

رهبران انصارالله این شعار را نماد این گروه می دانند و معتقدند وقتی مردم یمن شعار “مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل” را فریاد می زنند ، عملاً به سمت مقابله با توطئه های آمریکایی و اسرائیلی می روند.

این شعار علیه یمنیها ، اعراب ، مسلمانان یا انسانیت نیست بلکه شعاری علیه استکبار آمریکایی_صهیونیستی به حساب می آید که در پشت رنج مردم و ملت یمن و مسلمانان جهان قرار دارد. (جهت آشنایی بیشتر با این پرچم پرافتخار اینجا کلیک کنید.)

گزیده سخنان رهبری یمن به مناسب روز الصرخه (1402/03/02)

رهبر انقلاب یمن: فریاد در برابر مستکبران، شعار پروژه قرآنی برای مقابله با حملات آمریکا و رژیم صهیونیستی به امت اسلام است.

سید عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن در سالگرد سخنرانی «الصرخه علی وجه المستکبرین» شهید شید حسین الحوثی، بنیانگذار جنبش انصارالله تأکید کرد که این شعار برای بسیج هر چه بیشتر و افزایش آگاهی نسبت به اهمیت موضعگیری در برابر دشمنان خداوند ضرورت دارد.

فریاد در برابر مستکبران، شعار پروژه قرآنی برای مقابله با حملات آمریکا و رژیم صهیونیستی به امت اسلام است؛ پروژه‌ای که در اوج حملات آمریکا و صهیونیستها که بهانه مبارزه با تروریسم صورت می‌گرفت، مطرح شد.

فریاد در برابر مستکبران یک شعار است که شهید حسین بدر الدین الحوثی در سال ۲۰۰۲ مطرح کرد. این شعار شامل «الله اکبر، الموت لامریکا، الموت لاسرائیل، النصر للاسلام، اللعنه علی الیهود»، می‌باشد. مردم یمن تأکید دارند که این شعار، زیربنای اولیه پروژه مقابله عملی با آمریکا و رژیم صهیونیستی به عنوان شر مجسم به شمار می‌رود.

یمنی ها تأکید دارند که شهید الحوثی با این شعار، سکوت مسلمانان در برابر تحرکات آمریکاییها و صهیونیستها را در هم شکست و آنان را به بازگشت به قرآن کریم هدایت کرد. انصارالله از این شعار، بسیار استفاده می‌کند. شهید الحوثی خطاب به همه مسلمانان گفته بود: برادارن! فریاد بزنید و خواهید دید که این فریاد، تأثیرگذار خواهد بود.»

هدف از این حمله خصمانه که در آن زمان صورت گرفت، تسلط کامل بر نیروی انسانی و منابع طبیعی امت ما بود. بسیاری از رژیمها و رهبران [عرب]، زمینه را برای آمریکا باز کردند تا هر کاری که می‌خواهد انجام دهد مانند [احداث] پایگاههای نظامی، تحمیل سیاستهای اقتصادی و مداخله در آموزش و حتی رسانه».

وی با بیان اینکه باید در برابر این حملات، ایستادگی صورت می‌گرفت و پروژه قرآنی مبتنی بر فریاد نیز در همین راستاست، تصریح کرد: از ویژگیهای پروژه قرآنی این است که مردم را در قالب بسیج عمومی، به تحرک وادار می‌کند.

سید عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن در ادامه سخنرانی با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌دانند که مخالفت مردمی با سیطره آنان چه معنایی دارد، خاطر نشان کرد: پروژه قرآنی، ترس را در مردم از بین برد؛ پس از آنکه حتی می‌ترسیدند خشم خود را نسبت به حملات آمریکا و اسرائیل به امت ما ابراز کنند. ترس مانع از آن می‌شود که امت [اسلام] در برابر توطئه‌های دشمنان اقدام کند.

رهبر انصارالله با تأکید بر اینکه آمریکا در حال ضعیف شدن است، تصریح کرد: قدرت اقتصادی آمریکا که با آن بر سایر کشورها سیطره داشت، در حال تضعیف است. آمریکا با مشکلات و بحرانهای عمیق داخلی روبروست و به بزرگترین کشور بدهکار در جهان بدل شده است.

وی با بیان اینکه ضعف اقتصادی آمریکا بر رژیم صهیونیستی هم تأثیر دارد و باعث بحران واقعی در آن خواهد شد، خاطر نشان کرد: ایستادگی ملت و مجاهدان فلسطین، کارآیی خود در مقابله با دشمن صهیونیستی نشان داده است. در تجاوز اخیر صهیونیستها هم دیدیم که چگونه جهاد اسلامی و مقاومت فلسطین در برابر آن ایستادگی کرد.

سید عبدالملک الحوثی، رهبر انقلاب یمن گریزی هم به آمادگی جنبش حزب الله و قدرت آن برای مقابله با صهیونیستها اشاره کرد و گفت: جبهه لبنان هم با قدرت حضور دارد. دشمن نیز در ترس و وحشت به سر می‌برد. آمریکاییها در دهه گذشته تلاش کردند جنگ در منطقه را به سود خود به پایان ببرند تا با خیال راحت، به رقابت با چین و روسیه بپردازند، ولی نه در سوریه، نه عراق، نه فلسطین و نه یمن، نتوانستند این کار را انجام دهند.

رهبر انصارالله با بیان اینکه آمریکا پس از شکست در منطقه مجبور شد تنش را کاهش دهد و در سطح روابط منطقه‌ای، حاشیه‌ای برای مزدوران خود قائل شود، تأکید کرد: موضع عربستان و امارات از دایره آمریکا و انگلیس فراتر نیست، بلکه در حاشیه‌ای است که آمریکا اجازه آن را داده است.

وی با اشاره به شکست ائتلاف سعودی-اماراتی در تجاوز به یمن، عنوان کرد: عربستان و امارات در حال حاضر این امکان را دارند که به صورت منصفانه‌ای از [بحران یمن] خارج شوند؛ فقط باید تجاوز را متوقف کنند، محاصره و اشغالگری را پایان بخشند و سایر پرونده‌های مربوط به جنگ را که در زمینه اسرا، پرداخت غرامت و بازسازی است، حل کنند.

تصاویری از گرامیداشت روز الصرخه در یمن سال 1402

اخبار

پرچم انصارالله یمنروز فریاد یمنسخنرانی سید عبدالملککمک به یمنیوم الصرخه

۳ نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *